Krevní screeningový test genetických onemocnění pro nastávající rodiče

Tento test umožňuje odhalit více než 200 různých genetických onemocnění, díky němu se dá určit potenciální dědičné riziko pro dané onemocnění. Vzorek DNA se získává běžným odběrem krve.

Tento test je vhodný pro:

  • Ženy/partnerské páry, které plánují založení rodiny
  • Těhotné ženy
  • Osoby, u kterých se v rodině vyskytuje závažné onemocnění
  • Osoby, které jsou v riziku vzhledem ke své etnické skupině

Kde je možné provést odběr?
V České a Slovenské republice je partnerem Progenity společnost PREDIKO, s.r.o. se sídlem ve Zlíně. Praktické provádění testu zahrnuje odběr krve, preanalytickou přípravu vzorku, transport do USA a vydání výsledku obvykle do 10-14 pracovních dní od doručení vzorku do laboratoře v USA. Po domluvě je možné zajistit klinickou část testu u některého z partnerských center testování v ČR.

Výsledky testu jsou vysoce přesné, negativní výsledek významně snižuje, avšak úplně nevylučuje riziko přenašečství. U pacientek s pozitivním výsledkem se doporučuje genetická konzultace a provedení testu u partnera, rodinní členové "v riziku" mohou být také testováni.

Jaká je cena testu?
Tento test není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Cenu i další informace Vám rádi sdělíme telefonicky +420 606 705 622 případně e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další informace naleznete na stránkách společnosti Progenity http://progenity.com/

Informační leták spolu se seznamem testovaných onemocnění si můžete stáhnout zde: informační leták, seznam testovaných vyšetření

medicina zlin bw

zlinske geneticke centrum bw

vaše laboratoře bw

ivf bw

unica bw

nekky bw